bilgi@ofb.com.tr +90 232 465 2002 Ürünler Koku Dünyamız Koku Piramidi

  • en
  • tr

Makaleler

Dünya Enerji Kongresi

İSTANBUL Kongre Merkezi'nde düzelenen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katıldığı 23'üncü Dünya Enerji Kongresi'nde salonun güzel kokmasını, İzmir'de profesyonel koku makinesi üretimi yapan OFB firması sağladı. Kongre için içinde yeşilçay, bergamut ve kakule olan bir koku tercih edildi.

Yeni Ufukları Kucaklamak

DÜNYA LİDERLERİ “YENİ UFUKLARI” KOKULARIMIZLA KUCAKLADI

Dünya Enerji Konseyinin en önemli etkinliği olan Dünya Enerji Kongresi’nin 23. Toplantısı 9-13 Ekim 2016 tarihlerinde “Yeni Ufukları Kucaklamak” temasıyla İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Kongre organizasyonu, dünya liderlerinin. enerji devlerinin ve seçkin delegelerin katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen kongrenin geniş alan kokulandırması işinde OFB ile çözüm ortaklığı kararını verdi.

Liderlere, lider koku markası…

Liderlere, lider koku markası…

OFB, geniş alan kokulandırması konusundaki bilgi ve deneyimini kongre organizasyonunun hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyor.

Organizasyonda sıfır hata sıfır risk ilkesiyle çalışan kongre organizatörleri ve seçkin delegeler toplantı sürecince yaşadıkları ferahlık ve hissettikleri güzel havayı ve beğenilerini “Liderlere lider koku markası yakışır”cümlesiyle ifade ettiler.

Kötü Koku Giderici Sprey

OFB A.Ş. Kötü koku giderici ürünlerini diğerlerinden ayıran temel özellik kullandığı koku nötralize edici bitki esaslı yağlarıdır. Bu yağlar kokuları parfüm gibi maskelemez, koku oluşturan molekülleri parçalayarak en zor kokuları bile yok eder. Bu aroma yağların içinde asla toksik olmayan, biyolojik olarak parçalanabilen, CFC (Kloroflorokarbon) içermeyen, ozonla dost ve uygulanması çok kolay ürünlerdir. Siz de kötü koku gidermek ve etrafınızı kokulandırmak için, koku sistemlerimizle tanışın. Kurumsal koku da İMZA OFB A.Ş.

Otelinizi Kokulandırın

Günümüzün seyahat eden ziyaretçileri için,oteller ve tatil köyleri kendilerini yenilemektedirler. Ziyaretçiler otelinize girerken kapı personeli tarafından karşılaşacaktır. Misafirlerimize kendilerini özel ve hoş hissettrmek istiyorsanız,sunacağınız ilk lüks hizmet muhteşem bir koku ile karşılamak olacaktır. Kurumsal kokunuz ile profesyonellik düzeyinizi misafirlerinize alıştırmış ve onların bir sonraki ziyaretlerine aşinalık katacaksınız. Zeki bir otelci olarak, dekor,marka,renk,koku vb.bir ortam oluşturmak ve ayrıntıları eviniz gibi dikkatlice planlanmış olduğunuzdan eminiz. Misafirleriniz için gerçekten kalıcı bir izlenim vermek için,onlara özel hissettirin. Unutmayın ki canlı bir hayalde iz bırakan tek his kokudur.
Misafirler ile gerçekten güçlü bir bağlantı oluşturmak. Sizin ortamınız kurumsal koku ile geliştirilmiş olabilir . Kendi imza kokunuzu OFB A.Ş.ile gelistirip markanız ve misafirler arasında gerçekten güçlü bir bağlantı oluşturur.

Hava kanalından verilen kokular

Havalandırmadan çalışan koku makineleri ise , büyük ortak alanlar için kokulandırma sistemi kurumsal kokunuzu homojen olarak dağıtmakta kullanılır. Otelinizin ortak alanlarında markanıza ait imza koku misafirlerinize davetkar bir hizmet sunacaktır. Havalandırmadan verilen koku için koku makinesi-difüzör OFB A.Ş tarafından özel olarak oteller düşünülerek tasarlanmıştır. Otel kokularında benzersiz referanslarımızı incelemenizi öneririz. Artık bir otelde her odanın kokulandırılmasını ve kolay kokulandırma kontrolü yapmak elinizde. Koku makinesi ve koku sistemleri ile ilgili OFB A.Ş. Kurumsal koku sistemleri yanınızda.

Koku Kaybı Pek Çok Hastalığın Habercisidir!

Halk arasında bilinen adıyla “koku körlüğü”, tıptaki adıyla “anosmi” yani hiç koku alamama durumu, nedenine bağlı olarak geçici veya kalıcı olabilir. Nezle, grip, sinüzit ve alerji gibi durumlardaki kayıplar genellikle geçicidir, bazen de sadece koku alma azlığı şeklinde olur “hiposmi”. Burun tıkanıklığı koku bölgesine hava akımının ulaşmasını engelleyen büyümüş geniz etleri, burun etleri, kemik eğriliği, deviasyon burun eti büyümesi de koku kaybına neden olabilir. Bu anatomik bozukluklar düzeltildiğinde koku alma sıklıkla düzeldiğinden bunlardaki durum da geçicidir. Yalnız sinüzit hastalığının süresi uzadıkça, yani kronik hale geldiğinde koku kaybı da değişik derecelerde kalıcı olabiliyor. Havada imzanız olsun diyorsanız, kurumsal koku ve kokulandırma çalışmalarınızda www.ofb.com.tr

Kokular Kitabı, nihayet elinizde!

Artık gönül rahatlığıyla "burnunuzun dikine" gidebilirsiniz.Ama sanmayın ki kokular sadece doğruları söyler .Kandığımız yalanlar için de bir kılavuz aynı zamanda Kokular Kitabı. "Koku" denince, Türkiye'de akla ilk gelen isim; Vedat Ozan.İlk kitabı ve uzun soluklu çalışmasının ilk cildi Kokular Kitabı'nda meselenin hemen her cephesini kuşatıyor: mitoloji, kültürel tarih, kimya, ekonomi-politik, psikoloji, edebiyat, gündelik hayat... Bu kitabı okuduktan sonra; bir bebeği severken, doğalgaz faturanızı yatırırken, başınızın üzerinden bir güvercin sürüsü geçerken, alışveriş yaparken, ansızın nostaljiye kapıldığınızda, kendinizi karşı cinsi etkilemeye çalışırken yakaladığınızda, hatta asansöre bindiğinizde, artık başka çağrışımlarla düşünmeye başlayacaksınız. Kokular Kitabı'nı dönüp dönüp okuyacaksınız; burnunuzda tütecek... www.ofb.com.tr

Kokular Kitabı, nihayet elinizde!

Ama hepsi bu değil, merak etmeyin! Daha üç cilt sırasını bekliyor: bunun parfümü var, kültürel tarihi var, lezzet boyutu var. Annemizin karnındayken başlayan koku'yla maceramızın ayrıntılı hikâyesi, yine orada başlayan lezzet'le tamamlanacak. İnsanın gizli pusulası burnun, dolayısıyla koku'nun akla gelen, gelmeyen neredeyse her şeyimize sirayet eden dünyasına hoşgeldiniz… "Bir odaya girip o odanın duvarındaki bir resmi veya nesneyi tesadüfen görmemiş olabiliriz ama aynı odadaki kokuyu es geçmemiz, atlamamız imkânsız. Bu, kaçınılmaz bir uyaranla karşı karşıyayız, demek.” Koku ile ilgili her ne sorunuz var ise www.ofb.com.tr

Yeni Uretilen Aroma Difüzörlerimiz ( Geniş Alan Koku Makineleri)

Biliyorsunuz ki elektronik konusunda çok hızla gelişen dünyamızda biz de OFB A.Ş ailesi olarak geri kalmadık Yeni ürünümüz olan OFB A.Ş Aroma Difüzörlerimiz - Geniş Alan Koku Makineleri sırasıyla, Mavi LCD Mikrokontrollör yazılımlı Kartuş bitti sensörlü Yaz ve Kış saati uygulamarında perpetual işletim sağlayan ÇOK kolay kullanımlı Daha da sessiz Mikro difüzyon için gerekli ne var ise hepsine yeterlidir. Kurumsal koku ve kokulandırma için, OFB A.Ş ailesi her zaman yanınızdadır. www.ofb.com.tr

Bilimsel Araştırmalar

Son yıllarda koku duyusu ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalarla, bu duyunun beyne en duyarsız yoldan bağlı ve en etkili temel duyu olduğu kanıtlanmıştır. Parfüm,esans ve uçucu yağların yararını bilim insanları da kanıtlamıştır. Kurumsal koku konusunda sizler de bizimle farkındalık yaratın.

Mekanların üzerimizde uyandırdığı hisler vardır

Mekanların üzerimizde uyandırdığı hisler vardır. Bu hisleri büyük ölçüde oluşturan etkenlerden biri de onların kokularıdır. Kokuların karekterleri bulunduğumuz ortamda nasıl hisstetiğimizi belirler. Kokulandırma ile yaptığınız pazarlama sizlere ve müsterilerinize huzurlu bir ortamda daha fazla zaman geçirme isteği doğuracaktır. Geniş alan parfümleri, otel kokuları ve mağaza kokulandırma hizmetlerimiz ile farkındalık yaratın.

Müşterileriniz logonuzu görmeyebilir, yemeklerinizin tadını bilmeyebilir

Müşterileriniz logonuzu görmeyebilir, yemeklerinizin tadını bilmeyebilir, markaya özel cıngıl ya da sesinizi duymayabilir ama kokunuzu veya parfümünüzü mutlaka hissedecektir. Sektördeki deyimle kokunuz sizin “kurumsal imzanız” ya da “imza parfümünüz” olmalı. Bu bağlamda kurumsal koku ve kokulandırma hizmetlerimizden yararlanmak için mutlaka irtibata geçin.

Alzheimer hastalığının tedavisi

Japonya'da, kokuların,parfümlerin ve esanslı uçucu yağların Alzheimer hastalığının tedavisi üzerindeki etkileri araştırılmaktadır. New York Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi'nde doktorlar, tıbbi tahliller sırasındaki heyecanı gidermek için esanslardan yararlanmaktadır. Tüm kurumsal koku,kurumsal parfüm ve uçucu yağlarımızın üretiminde IFRA onaylı ve sertifikalı bitkisel yağ hammaddeleri ( Gül, yasemin, sakız, kahve, tarçın, kakule, sedir, sandal, kakao, fesleğen vb leri…..) kullanılmaktadır. Siz de kurumsal koku hizmetini veya mekanınızı kokulandırmaya denemeye ne dersiniz?

ABD'de bir kumarhanede gerçekleştirilen bir denemede

ABD'de bir kumarhanede gerçekleştirilen bir denemede, test alanına hoş bir koku verildikten sonra kumar gelirlerinde %48'lik bir artış sağlandığı görülmüştür. Deneme sonucunda, havadaki fark edilir kokunun müşterinin muhakeme yeteneğini etkilemeden ve aşırı kumar oynama arzusunu körüklemeden ruh halini ve isteğini artırdığı sonucuna varılmıştır. Bazı müşterilerimiz,kahve kokusunu aktif kullanıp kahve satışlarını arttırmıştır. Kurumsal koku ve kokulandırma da kendinize özel imza kokunuz,imza parfümünüz yok ise hemen irtibata geçin.

Kurumsallaşmasını tamamlayan bir çok marka

Kurumsallaşmasını tamamlayan bir çok marka, günümüz piyasalarının yüksek rekabetine direnmek için inovasyona önemli bir bütçe ayırıyor. “Ben markayım” deyip yenilikçi ürünler geliştirmez, yeni pazarlama stratejilerine uygun davranmazsanız rekabetin yıkıcı darbelerine direnmeniz mümkün değil. Siz de rekabete dayanmak ve farkındalık yaratmak için, kurumsal koku ve kokulandırma hizmetlerimizle tanışın…

Ambient Scenting

"Ambient Scenting” (Geniş alan ve mekanların kokulandırılması parfümlendirilmesi) ve "Scent Marketing"(Koku ile pazarlama) alanında faaliyet gösteren firmamızın tüm personeli kurumsal koku,kokulandırma ve kurumsal parfüm üretimi,tanıtımı ile igili İstanbul ve Almanya da profesyonel parfümörlerden eğitim almıştır. Geniş alan kokuları ve kötü kokuların giderilmesi, esans ve kurumsal imza koku ile pazarlamayla iletişim konularında bizimle irtibata geçin. Unutmayın ki farklılık yaratacak güleryüzlü hizmet ve bilgi firmamızdadır.